Navigation


Rozvrh a obsadenosť krúžkov 2016/2017

14:45 - 16:1516:20 - 17:5017:55 - 19:25
pondelokASM (6)PPH (9)tu môžeme otvoriť nový krúžok
utorokPPH (12)PPH (12)PPH (10)
stredaTWS (10)TUA (12)
štvrtokPPH (9)SS/LK (6)
piatokPPH (12)PPH (12)PPH (12)
V zátvorke je uvedený aktuálny počet detí v krúžku.

Maximálny počet detí v krúžku je 12.


Programovanie počítačových hier (PPH)

Myslíte si, že naprogramovať hru je niečo zložité a pre bežného smrtelníka nemožné? Omyl! V programovacom jazyku BASIC Vám ukážeme, že hry sa dajú programovať veľmi ľahko a bude pri tom aj kopec zábavy! A najlepší pocit bude, keď sa s naprogramovanou hrou pochválite kamarátovi. Vašu naprogramovanú hru totiž spustíte na všetkých populárnych operačných systémoch a to konkrétne na Windows, Linux, Mac OS, iOS a Android.

Vhodné pre začiatočníkov.


Tvorba webových stránok (TWS)

Čo by bol internet bez webových stránok? Ale ako ich vytvoriť? To zistíme na tomto krúžku a postupne sa naučíme ovládať jazyky XHTML, PHP a do toho všetkého zapojíme aj databázu MySQL.

Vhodné pre mierne pokročilých.


Tvorba užitočných aplikácií (TUA)

Možno sa Vám už stalo, že ste potrebovali naprogramovať aplikáciu, ktorá by robila niečo zmysluplné, ale nevedeli ste ako na to. My Vás to naučíme robiť v programovacom jazyku Python a neskôr aj v jazyku C.

Vhodné pre mierne pokročilých.


Linuxový klub (LK)

Operačný systém Linux sa stáva čoraz populárnejší. Ten kto sa chce ponoriť do tajov tohoto voľne šíriteľného systému, mal by určite začať navštevovať tento klub. Nie len že sa naučíme systém inštalovať a ovládať, ale aj si predvedieme jednoduchosť tohoto systému a vyvrátime všetky tie fámy o tom aký je Linux zložitý.

Vhodné pre začiatočníkov.


Správa serverov (SS)

Celý internet je plný serverov, ktoré zabezpečujú paletu rôznych služieb. Ako funguje sieť, ako inštalovať a spravovať servre založené na operačných systémoch Linux, Unix (FreeBSD) a Windows, sa naučíte práve na tomto krúžku.

Vhodné pre mierne pokročilých.


Assembler - NOVÉ! (ASM)

Chcete vediet ako funguje procesor? Ak si predstavujete len samé jednotky a nuly, nebude to až také zlé. Naučíme sa programovať na úrovni procesora, pomocou tzv. inštrukcií, výsledkom budú veľmi rýchle programy, vlastne rýchlejšie sa to už ani nedá!

Vhodné pre pokročilých.

Kvôli náročnosti témy je zmenené trvanie krúžku na hodinu, namiesto hodiny a pol.